Wprowadzenie do VPython - programowanie 3D dla każdego
Systemy inteligentne
Inżynieria Mechatroniczna
Angielski
dr hab. Bzdak Adam (adam.bzdak@fis.agh.edu.pl)

This module discusses Visual Python (VPython), which is a simple and intuitive tool to generate three-dimensional animations even for those with very limited programming experience.

Wiedza: zna i rozumie
M_W001 A Student will gain knowledge on basic techinques of physical simulations Zaliczenie laboratorium,
Aktywność na zajęciach
M_W002 A Student will acquire basic knowledge about physical simulations. Zaliczenie laboratorium,
Aktywność na zajęciach
M_U001 A Student will learn how to program in Python. Wykonanie ćwiczeń laboratoryjnych,
Egzamin
M_U002 A Student will learn how to generate 3D objects in VPython. Wykonanie ćwiczeń laboratoryjnych,
Egzamin
M_W001 A Student will gain knowledge on basic techinques of physical simulations + - + - - - - - - - -
M_W002 A Student will acquire basic knowledge about physical simulations. + - + - - - - - - - -
M_U001 A Student will learn how to program in Python. - - + - - - - - - - -
M_U002 A Student will learn how to generate 3D objects in VPython. - - + - - - - - - - -
Wykład (15h):

Visual Python (VPython) is a simple and intuitive tool to generate three-dimensional animations even for those with limited programming experience.

I will start with a short introduction to Python. Next I will discuss in detail two very useful Python libraries: NumPy for fast numerical calculations and Matplotlib, which is a python 2D plotting library. The main part of the course is a detailed discussion of Visual Python.

Ćwiczenia laboratoryjne (45h):

3 hours a week for 14 weeks.

• Wykład: Treści prezentowane na wykładzie są przekazywane w formie prezentacji multimedialnej w połączeniu z klasycznym wykładem tablicowym wzbogaconymi o pokazy odnoszące się do prezentowanych zagadnień.
  • Ćwiczenia laboratoryjne: W trakcie zajęć laboratoryjnych studenci samodzielnie rozwiązują zadany problem praktyczny, dobierając odpowiednie narzędzia. Prowadzący stymuluje grupę do refleksji nad problemem, tak by otrzymane wyniki miały wysoką wartość merytoryczną.

• Wykład:
    – Obecność obowiązkowa: Nie
    – Zasady udziału w zajęciach: Studenci uczestniczą w zajęciach poznając kolejne treści nauczania zgodnie z syllabusem przedmiotu. Studenci winni na bieżąco zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości. Rejestracja audiowizualna wykładu wymaga zgody prowadzącego.
  • Ćwiczenia laboratoryjne:
    – Zasady udziału w zajęciach: Studenci wykonują ćwiczenia laboratoryjne zgodnie z materiałami udostępnionymi przez prowadzącego. Student jest zobowiązany do przygotowania się w przedmiocie wykonywanego ćwiczenia, co może zostać zweryfikowane kolokwium w formie ustnej lub pisemnej. Zaliczenie zajęć odbywa się na podstawie zaprezentowania rozwiązania postawionego problemu. Zaliczenie modułu jest możliwe po zaliczeniu wszystkich zajęć laboratoryjnych.

The final grade in the course shall be based on the partial grades from the individual laboratory exercises.

A basic knowledge of Python would be helpful but it is not required.

No publications related to the topic of the module.

Brak